Dzień Ziemi i działania ekologiczne


„Święto Ziemi” w naszym przedszkolu wiązało się z całotygodniowymi zajęciami o tematyce ekologicznej. Każdego dnia dzieci uczyły się jak należy troszczyć się o naszą planetę – nasz wspólny dom. Wspólnie odkrywały dary jakimi możemy się cieszyć żyjąc na Ziemi i dbając o nasze środowisko. Przedszkolaki obiecały zachęcać także swoich najbliższych do postawy szacunku dla przyrody. Każdy samodzielnie pokolorował odznakę „Przyjaciela Ziemi” i zabrał ją ze sobą do domu. W parku przy przedszkolu dzieci podziwiały drzewa w wiosennej scenerii, zwłaszcza  swoje ulubione bardzo stare i piękne drzewo – Platan klonolistny.  Odwiedził nasze przedszkolaki także pan Leśnik, który opowiedział o tym jak zwierzęta w lesie przetrwały zimę i jak wygląda las wiosną. Wszyscy z utęsknieniem czekają na wycieczkę do leśniczówki, która odbędzie się już niebawem.  Dzieci nie zapomniały również o wizycie u naszego „sąsiada” , długo wyczekiwanego bociana. Wszyscy bardzo się ucieszyli, że bocian do nas wrócił i że przygotowuje gniazdo dla swojej bocianiej rodziny.